Január elsején drasztikusan megnő azok száma, akik fogyókúrára, rendszeres testmozgásra, esetleg komplett életmódváltásra adják a fejüket. De miként vágjunk bele, hogy két hét múlva ne valljunk csúfos kudarcot? Összegyűjtöttünk néhány tippet, amellyel megkönnyíthetjük magunknak a kezdeteket.
1. Csak egészséges alapanyagokat tartsunk otthon. Egyértelmű ugyanis, hogy azt esszük és abból főzünk, ami otthon van. Ha cukor helyett édesítőszer, fehér liszt helyett pedig szénhidrátcsökkentett vagy teljes kiőrlésű változat kerül a polcokra, máris nagy lépést tettünk a sikeres életmódváltás felé.
2. Szemléletváltásra is szükség van, már ami a bevásárlási szokásainkat illeti. Törekedjünk arra, hogy minimálisra csökkentsük a kosarunkba kerülő feldolgozott élelmiszereket. Helyette részesítsük előnyben a friss zöldségeket, gyümölcsöket és húsokat. A kosárba cukros üdítők helyett ásványvizet tegyünk, chips és csoki helyett pedig válasszunk olajos magvakat.
3. Gyakran együnk keveset
A napi ötszöri étkezés elengedhetetlen ahhoz, hogy a vércukrunk egész nap stabil maradjon. Ezért együnk háromóránként egy keveset. Gyümölcsöket és szénhidrátokat a délelőtti órákban fogyasszunk, vacsorára pedig a húsok mellé salátát, vagy önmaga pürésítésével sűrített főzeléket tálaljunk.
A legfontosabb azonban, hogy legyünk következetesek és kitartóak. Nyilvánvalóan az első néhány nap pokoli kemény lesz, még az is elképzelhető, hogy szénhidrátelvonási tüneteink lesznek. A holtponton átesve azonban elindulhatunk egy új, egészséges élet felé.
ESZTER
Kapcsolódó cikkünk: Ezt eheted! A világ legegészségesebb zsiradékai