A nyár közepén csúcsra járnak a mélyhűtők, hogy télre megteljenek a legízletesebb zöldségekkel, gyümölcsökkel és húsokkal. Tudja azonban, hogy melyik élelmiszer mennyi ideig áll el, hogy biztonsággal fogyasztható legyen a későbbiekben is? Csoportosítottuk az élelmiszereket, és összegyűjtöttük a javasolt fagyasztással való tartósítási idejüket.
1. Húsok
A steak húsok akár egy évig is biztonsággal tárolhatók a mélyhűtőben, szemben a csirkével, amit fél évnél tovább nem ajánlott ilyen módon tartósítani. A hal hasonlóképpen fél évet bír ki, a tengeri herkenytűket azonban két hónap után érdemes felhasználni. Ha valaki valamilyen különös okból kifolyólag arra vetemedne, hogy lefagyasztja a kolbászt vagy a bacont, annak egy hónapon belül ki kell olvasztania és fel kell használnia, ellenkező esetben már nem lesz élelmiszerbiztonsági szempontból ajánlott a fogyasztása.
2. Tejtermékek
A vaj állítólag maximum kilenc hónapig áll el a mélyhűtőben, a margarin viszont egy évet is simán kibír. A jégkrém tárolását két hónapig garantálják, már ha két napnál tovább meg tudjuk állni, hogy ne együk meg az egészet. A sajtot, gondosan becsomagolva, fél évig tarthatjuk a mélyhűtőben, a joghurtot viszont harminc napon belül érdemes felengedni és felhasználni. Majonézt, tejszínt és tejet viszont egyáltalán ne fagyasszunk le.
3. Pékáruk
A kenyeret és a kész tortaszeleteket két-három hónapig tarthatjuk a mélyhűtőben, ellenben a nyers tészták akár fél évig is kiválóan felhasználhatók a kiengedést követően. A pizzát viszont hatvan napon belül ajánlott elfogyasztani.
4. Zöldségek, gyümölcsök, egyebek
Általánosságban elmondhatjuk, hogy a gyümölcsök és zöldségek egy évig remekül kitartanak a mélyhűtőben, ahogy a fűszerek és a gyógynövények is. Az olajos magvakat, ha valaki mélyhűtőben tárolná, nagyjából kilenc hónapig teheti meg, a tofut azonban öt hónapon belül muszáj felhasználni.
Kapcsolódó cikkünk: Tartósítás: ezek ne kerüljenek a mélyhűtőbe!